INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Infektoi 228 femra, arrestohet 35-vjeçari: Po isha HIV pozitiv, por pastaj...

Infektoi 228 femra, arrestohet 35-vjeçari: Po isha HIV pozitiv, por pastaj...

Publikuar më: 10:16 14-06-2018

Gruaja që e bëri atë të përfundojë pas hekurave, në burg, ka pak a shumë të njëjtën moshë me të. Ata u njohën dhe u takuan përsëri dhjetorin e kaluar, pas zhdukjes së partneres së tij. “Është i bukur dhe simpatik ashtu siç e mbaja mend” thotë ajo. Fakti që ai mbeti i "ve" në një moshë kaq të re, me një vajzë 8-vjeçare për të rritur e preku atë. Ata fillojnë të dalin, shpesh ai e arrin atë në shtëpinë e saj, në Montecarotto, ku ai u zhvendos pas zisë. Marrëdhënia lindi natyrshëm, midis përqafimeve dhe përkëdheljeve. Por në mars,shfaqen shenjat e para të sëmundjes (ethe dhe dhimbje të shpeshta fyti). Është pikërisht momenti kur një mik i përbashkët e paralajmëron: "A e di që Klaudio ka HIV?"

Është momenti kur bota e saj përmbyset. Ajo kryen testin dhe makthi fillon. Rezulton se është HIV-pozitiv. Në datën 5 maj gjen guximin për të shkuar në polici dhe tregon gjithçka. Kështu fillon hetimi që zbulon historinë e Klaudio Pintit, 35 vjeç, që duket si djalë i mirë, por në fakt rezulton të jetë një infektues serial. Mbi dyqind raporte seksuale të pambrojtura në njëmbëdhjetë vjet që kur ai u identifikua si HIV pozitiv. Të mërkurën pasdite, agjentët e Operacioneve Qendrore të Ankonës, me urdhër të gjyqtarit hetues, e arrestuan atë. Punonte si shofer kamioni, punë që prej disa kohë nuk e ushtronte më pasi tentonte (edhe në Facebook, ku dje ka qenë subjekt i disa sulmeve) të merrte përvoja profesionale si 'tregtar', si të investonte para online. Në fakt rezulton se Pinti ka përdorur rrjetin për të kërkuar gra dhe burra me të cilët ka marrëdhënie seksuale. Pa masa mbrojtëse.
Ish-e dashura e tij e denoncoi dhe ai shpërthen në breshëri lotësh. "Po, një herë isha HIV pozitiv, por pastaj kam ribërë testet dhe nuk kishte më asgjë. Hiv nuk ekziston, është një mashtrim, janë ilaçet që ju vrasin "-thotë 35-vjeçari. Një mënyrë për të mohuar provat gjithashtu. "Të besosh se HIV nuk është AIDS është një nga lajmet më të rrezikshme të rreme, e cila ka marrë tashmë shumë jetë", thotë Marcello Tavio, drejtor i sëmundjeve infektive në spitalin Towers Ancona dhe Zv/President i Shoqërisë italiane të Sëmundjeve Infektive dhe tropikale. Ishte ai që bëri testin e parë të së dashurës së Pintos dhe ia dorëzoi atë (terapisë që sot është në gjendje të ngrijë praktikisht virusin). Të qenit HIV pozitiv është shumë më e rrezikshme nëse nuk kurohesh. Ndërsa rreziku i infeksionit nëse je nën trajtim pothuajse është zero.
Dosja e hapur nga prokurorja Irene Bilotta dhe Marco Pucilli, e vë nën akuzë për lëndim të rëndë trupor ndërsa së shpejti do të bashkohet me një aktakuzë për vrasje. Dyshimi është se Pinti ka infektuar edhe partneren e tij, Giovanna Gorini, e cili vdiq në moshën 32-vjeçare më 24 qershor, pasi kishte marrë Hiv-in. Ai e kishte parandaluar që të kurohej, ndërkohë që vazhdonte të bënte dëme duke marrë pjesë në faqet e takimeve për seks ekstrem. "Gjatë këtyre viteve unë kam kryer marrëdhënie seksuale me 228 partnerë të ndryshëm, nëse doni ti ndihmoni, kërkojini ato," u tha ai agjentëve. Policia ka identifikuar disa prej tyre tashmë.

Burimi: Corriere.it

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0087389945983887
    array(1) { ["section"]=> string(77) "infektoi-228-femra-arrestohet-35-vjecari-po-isha-hiv-pozitiv-por-pastaj-61706" }