INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ja pse dëshira për të qëndruar në një lidhje sa vjen e zbehet

Ja pse dëshira për të qëndruar në një lidhje sa vjen e zbehet

Publikuar më: 19:08 28-09-2017

Ju nuk duhet të ndiheni fajtor nëse jeni të mërzitur me marrëdhënien tuaj. Ju vetëm duhet të kuptoni pse jeni i/e mërzitur dhe bëni diçka për këtë! Marrëdhëniet janë të ndërlikuara. Ndonjëherë, ju bëjnë të ndiheni si personi më i lumtur në botë dhe në raste të tjera ju mërzisin. Por a duhet të jetë një surprizë për ju nëse jeni të mërzitur në dashuri? Sapo të kuptoni pse jeni duke u mërzitur me marrëdhënien tuaj, ju mund ta parandaloni atë që të mos ndodhë përsëri. Dhe nëse nuk kuptoni me të vërtetë arsyet pas mërzisë, kurrë s’do të jeni në gjendje të gëzoni një marrëdhënie të lumtur, pa dramë dhe mërzitje.

Nëse mund të mësoni të eliminoni këto të meta nga jeta juaj, me siguri do të jeni në gjendje të kapërceni mërzinë dhe të gëzoni një marrëdhënie të përsosur.

Rutina e përditshme

Marrëdhënia juaj është një rutinë e mërzitshme. Është plotësisht e parashikueshme dhe e dini saktësisht se çfarë do të bëni me njëri-tjetrin çdo ditë të javës. Kur dashuria fillon të bëhet monotone, disa prej nesh nuk mund të ndihmojnë, por ndihen të mbytur si në një dhomë të mbyllur.

Emocionet

A ju kujtohet hera e fundit që të dy e keni bërë diçka emocionuese së bashku? Nëse ju jeni duke u mërzitur sepse marrëdhënia nuk ju nxit më, bëj diçka për këtë.

Themeli i brishtë

Kur dy persona bien në dashuri, gjithmonë sugjerojmë që të merrni kohën tuaj. Dashuria shumë shpejt mund të krijojë një romancë në baza të lëkundshme, veçanërisht nëse arsyeja që të dy jeni bashkë është për shkak të një ose dy aspekteve.

Mundësi më të mira

Ju pëlqen shumë partneri juaj, por diku thellë brenda, ju ndjeheni sikur meritoni më shumë. Nëse ndiheni kështu, ju me të vërtetë nuk keni zgjidhje tjetër përveçse të distancoheni nga marrëdhënia, sepse nuk do të jeni kurrë të lumtur me këtë person që jeni. Pushoni, dilni dhe argëtohuni. Ju mund të takoni dikë që e meritoni, dikush që është më i mirë se partneri juaj aktual.

Çështjet emocionale

Ju mund të keni një marrëdhënie emocionale me një mik të mirë apo edhe një koleg në punë, dhe as nuk e dini! A e ke më të lehtë të flasësh për punën tënde apo problemet personale me dikë tjetër, por jo me partnerin tënd? Nëse nuk diskutoni me partnerin tuaj, do të ndiheni gjithmonë të shkëputur dhe të mërzitur.

Seksi është thjesht i mërzitshëm

Po është e vërtetë. Seksi mund të bëhet monoton pas disa ditësh, muajsh ose vitesh. Por kjo nuk do të thotë që nuk mund t’i kthesh gjërat si më parë. Nëse e gjeni më zbavitëse të mendoni për justifikime për të shmangur seksin se sa ta keni, ju jeni më shumë se i mërzitur me jetën tuaj të dashurisë.

Kujtime të veçanta

Kujtimet e veçanta janë gjithçka në një marrëdhënie, ashtu siç është në jetë. Kur ju shikoni prapa në jetën tuaj, ju e mbani mend kujtimet e lumtura që keni. Sa më shumë kujtime që mund të mendoni, aq më mirë dhe më e vlefshme jeta juaj do të ndihej.

Komunikimi

A lodhesh ndonjëherë duke u përpjekur t’i shpjegosh diçka partnerit, sepse merr shumë kohë për të shkuar në të gjitha detajet? Kjo është pikërisht si çiftet humbasin komunikimin në një marrëdhënie. Ata mërziten duke folur për gjërat e vogla, sepse i konsiderojnë si të parëndësishme. Por në realitet, janë gjërat e vogla që në fakt llogariten.

Ju mungon të qenit i vetëm

Mund të jetë vetëm një fazë kaluese, por nëse nuk mësoni të përballeni me të, mendimi do të kthehet përsëri në kokën tuaj kohë pas kohe.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.012423992156982
    array(1) { ["section"]=> string(67) "ja-pse-deshira-per-te-qendruar-ne-nje-lidhje-sa-vjen-e-zbehet-37721" }