INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Ja sa kohë iu nevojitet për të mbetur shtatzënë! Këto detaje do iu habisin...

Ja sa kohë iu nevojitet për të mbetur shtatzënë! Këto detaje do iu habisin...

Publikuar më: 22:30 13-11-2017

Jeni kureshtarë të mësoni sesi dhe për sa ndodh shtatzënia? Me siguri këto detaje nuk i  dinit më parë!

Nga momenti që fillojmë të bëjmë seks, ne jemi të këshilluar të përdorim mbrojtje, ose përndryshe do të ngelni shtatzënë dhe gjëra të “tmerrshme” do të ndodhin.

Në rregull, ndoshta nuk është kaq ekstreme, por mesazhi i parandalimit të shtatzënisë është padyshim i fuqishëm mes adoleshentëve dhe vajzave të reja. Por kur krijoni një lidhje serioze dhe mendoni të krijoni familje me atë personin e veçantë, padyshim që në mendje iu  vijnë mendime, si për shembull kur do ndodhë si do ndodhë, për sa minuta do ndodhë etj, transmeton telegrafi. Sipas hulumtimeve të kryera këtë vit, duket se mesatarisht çiftet provojnë rregullisht gjashtë muaj para se të mbesin shtatzënë.

Pra hulumtimet tregojnë se duhen mesatarisht 78 sesione seksi për t’u ngjizur, dhe nëse ky numër përpjesëtohet me 13 (sesionet e seksit brenda muajit), atëherë duhen gjashtë muaj seks pa mbrojtje për të mbetur shtatzënë.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0012640953063965
    array(1) { ["section"]=> string(79) "ja-sa-kohe-iu-nevojitet-per-te-mbetur-shtatzene-keto-detaje-do-iu-habisin-41849" }