INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ju e vendosët! Zbuloni kush ka rrëmbyer vendin e parë në klasifikimin e 10 këngëve më të mira shqip për këtë javë [VIDEO]

Ju e vendosët! Zbuloni kush ka rrëmbyer vendin e parë në klasifikimin e 10 këngëve më të mira shqip për këtë javë [VIDEO]

Publikuar më: 17:24 12-05-2019

E premtja në “Fun Day” me moderatoren Fatma Methasani i dedikohet muzikës më të mirë shqiptare, duke sjellë produksionet muzikore më të sukseshme dhe më të votuara nga të gjithë ju. Mesa duket ky klasfikim sundohet nga bashkëpunime dhe produksione te reja muzikore. Votat janë bërë sa më intensive, pasi hitet e reja ua bëjnë më të lehtë dëgjuesve për të vendosur për këngët e tyre të preferuara.
Kënga më e pëlqyer e shqiptarëve, e cila ka rrëmbyer sërish vendin e parë në Like Shqip Top 10, por me shumë meritë është bashkëpunimi i dy motrave Era dhe Nora Istrefi. ‘Nuk e di’ titullohet kënga që është pëlqyer nga të gjithë kënga dhe që ka rrëmbyer më shumë vota nga ju.

via GIPHY

Mos harroni që klasifikimin e Like Shqip Top 10 e ndiqni me Fatmën, çdo të premte në orën 15:00 në Fun Day dhe çdo të diel në orën 11:00 në IN Radio 105.7.

Nga një kalkulim i thjeshtë i bërë nga të gjithë votat tuaja ja se cilët janë 10 këngët më të mira shqip për këtë javë:

Vendi 10: Tuna ft Ylli Lumani – A don hala  
Vendi 9:  Samanta - Ku ma le 
Vendi 8: Xhensila Myrtezai x Pirro Cako – Sekreti im
Vendi 7: Capital T – Hookah
Vendi 6: Ronela Hajati – Pa dashni

Vendi 5: Elvana Gjata – Tavolina e merzise
Vendi 4: Majk ft Butrint Imeri – Sa gjynah
Vendi 3: Ghetto Geasy – Amante
Vendi 2: Dhurata Dora ft. Soolking – Zemër

Vendi 1: Era Istrefi - Nuk E Di feat. Nora Istrefi

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0070431232452393
    array(1) { ["section"]=> string(124) "ju-e-vendoset-zbuloni-kush-ka-rrembyer-vendin-e-pare-ne-klasifikimin-e-10-kengeve-me-te-mira-shqip-per-kete-jave-video-93626" }