INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Ju është ngadalësuar iPhone? Apple sqaron arsyen e vërtetë pse ndodh ky fenomen

Ju është ngadalësuar iPhone? Apple sqaron arsyen e vërtetë pse ndodh ky fenomen

Publikuar më: 22:30 26-12-2017

Lajmet se Apple qëllimisht ngadalëson celularët e vjetër sapo të dalin modelet e reja, kanë pushtuar portalet për teknologjinë ditët e fundit.  Por, gjigandi teknologjik nuk vonoi dhe doli menjëherë me një reagim zyrtar, ku pranoi se është e vërtetë që celularët ngadalësohen, por se faji qëndron tek bateritë. Bateritë kanë ngadalësuar celularët iPhone, duke i bërë shumë njerëz të mendojnë se kompania po i detyron njerëzit që të blejnë një celular të ri.

Njerëzit nuk janë të lumtur. Në fakt, një padi është ngritur kundër kompanisë nga përdoruesit e iPhone. Por, sipas kompanisë, ka një mënyrë se si ta shpejtoni punën e celularit tuaj.
Ju mund ta ndërroni baterinë e celularit dhe ta merrni një bateri të re. Kjo do ta rikthejë fuqinë e procesorit të celularit dhe natyrisht kushton shumë më lirë se ta blini një celular të ri.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0012660026550293
    array(1) { ["section"]=> string(84) "ju-eshte-ngadalesuar-iphone-apple-sqaron-arsyen-e-vertete-pse-ndodh-ky-fenomen-45972" }