INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ju kujtohen? 10 këngët SHQIPTARE që i mësuam përmendësh dhe nuk mërzitemi po t’i dëgjojmë akoma! [VIDEO]

Ju kujtohen? 10 këngët SHQIPTARE që i mësuam përmendësh dhe nuk mërzitemi po t’i dëgjojmë akoma! [VIDEO]

Publikuar më: 11:32 10-04-2019

Nuk themi dot që janë si vera, sa më të vjetra aq më të mira bëhen, por mund të themi me plot gojën që i rezistuan kohës dhe kur i dëgjojmë tani i dimë përmendësh.

Pa muzikë të gjithëve na duket dita bosh dhe sigurisht që dëgjojmë në të gjitha ambientet e mundshme si në makinë, radio, shtëpi, kafe apo edhe me kufje duke ecur në rrugë. Ndodh shpesh që na kap nostalgjia për të dëgjuar këngë të vjetra e duke dëgjuar njërën pas tjetrës në Youtube.

Ne të intv.al kemi menduar të sjellim disa nga këngët shqiptare që shumë prej nesh ua dimë tekstet përmendësh.

1-V.I.A.G.R.A Feat MC Mimo - NA JEM

 

2-G-Bani ft Crazy Girl - Sa Te Dua

3-WEST SIDE FAMILY - KENA LIND PER CEF

4-Free Mc – Karramboli

5-The Dreams - Mos Fustanin

6-Aurora - Lele kaçurele

7-Antre – Profesori

8-TINGULLI TRENT ft. Ciljeta – Dridhe

9-Noizy - Jena Mbreter

10-Anila Mimani - Ma ka then horoskop! /INTV.AL

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.025228977203369
    array(1) { ["section"]=> string(103) "ju-kujtohen-5-kenget-shqiptare-qe-i-mesuam-permendesh-dhe-nuk-merzitemi-po-t-i-degjojme-akoma-vid-91074" }