INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Jua kishte marrë mendja një filxhan kafe të kushtojë 75 dollarë!

Jua kishte marrë mendja një filxhan kafe të kushtojë 75 dollarë!

Publikuar më: 16:09 15-05-2019

Një filxhanë kafe në një lokal në Kaliforni është shitur për 75 dollarë dhe shitjet kanë qenë rekord. E paimagjinueshme kjo për një filxhanë kafe por është e vërtetë. 

Por përse kjo kafe është kaq e shtrenjtë?
Ky dyqan kafeje shet kafe e cila e ka origjinën nga Panama. Kafja, e cila quhet ‘’Elida Geisha 803’’, shitet për 803 dollarë për kilogram, çmimi më i lartë i paguar ndonjëherë, në ankandin “Oscar për kafe”, ankandi më i mirë në Panama.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0070559978485107
    array(1) { ["section"]=> string(69) "jua-kishte-marre-mendja-nje-filxhan-kafe-te-kushtoje-75-dollare-93872" }