INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kamp për refugjatët, Rama e mohon, por kancelari austriak deklaron të kundërtën

Kamp për refugjatët, Rama e mohon, por kancelari austriak deklaron të kundërtën

Publikuar më: 14:50 13-06-2018

Kancelari austriak Sebastian Kurz gjatë takimit me ministrin e brendshëm Horst Seehofer, ka diskutuar në lidhje me pritjen e refugjatëve.

Kurz, shprehet se Austria po punon me një grup të vogël vendesh të BE-së, për të ngritur disa qendra për pritjen e emigrantëve.

Një gazetar gjerman e ka pyetur Kancelarin nëse Shqipëria do ishte një ndër këto vendet pritëse dhe Kurz është shprehur: "Do ta shohim".

Mirë po Rama deklaron të kundërtën.

Në një intervistë për Anadolu Agency, kryeministri i vendit tonë ka theksuar se pretendimet për një kamp refugjatësh në Shqipëri nuk janë të vërteta.

Austria do të marrë përsipër presidencën e BE në gjysmën e dytë të vitit. Qeveria austriake dëshiron të përqendrohet në politikën evropiane të azilit dhe mbrojtjen e kufijve të jashtëm të BE.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0066180229187012
    array(1) { ["section"]=> string(83) "kamp-per-refugjatet-rama-e-mohon-por-kancelari-austriak-deklaron-te-kunderten-61616" }