INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kënga e Jonida Maliqit bëhet

Kënga e Jonida Maliqit bëhet "hit" në Ditën e Pavarësisë së Izraelit [VIDEO]

Publikuar më: 16:25 10-05-2019

Këtë vit, Shqipërinë do ta përfaqësojë në Eurovision këngëtarja Jonida Maliqi, e cila do të performojë në datën 16 maj në natën e dytë gjysmë finale që do të mbahet në Izrael.
Shumë fansa të huaj e kanë pritur shumë mirë këngën dhe e kanë përkrahur këngëtaren Shqiptare duke i shpërndarë dhe videon e këngës së saj nëpër rrjete të ndryshme sociale.
Ajo ka marrë një dhuratë shumë të bukur nga një fans izraelit.
Në llogarinë e saj të Instagramit ka postuar një video ku shihej një djalë nga izraeli duke kënduar në shqip këngën “Ktheju Tokës”.
Pranë videos Jonida ka shkruar: “Kjo është një ndër surprizat më të bukura kur një shtetas i huaj këndon kaq bukur këngën Shqiptare. Faleminderit djema”.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0071909427642822
    array(1) { ["section"]=> string(78) "kenga-e-jonida-maliqit-behet-hit-ne-diten-e-pavaresise-se-izraelit-video-93475" }