INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kënga më e fundit e NRG Bang, një ide e vjedhur nga…[FOTO-VIDEO]

Kënga më e fundit e NRG Bang, një ide e vjedhur nga…[FOTO-VIDEO]

Publikuar më: 15:47 02-11-2018

Dy ditë më parë, grupi i njohur NRG Band ka bërë publike këngën më të fundit, “Ani mori Nuse”, ku përveç komenteve pozitive nga fansat nuk kanë munguar as “akuzat” për vjedhje të idesë së këngës.

Reperja Nikka, në një postim të bërë në instagram-in e saj, ka deklaruar se ideja është vjedhur nga Besnik Qaka, vokalisti i grupit NRG Band.

“Edhe pak ditë vjen projekti im i rradhë, “Ani mori nuse” edhe pse kete ide me kuptimin e plotë të fjalës ma ka vjedhur artisti në fjalë Besnik Qaka…”- ka shkruar Nikka, duke mos u ndalur në ecurinë e projektit të këngës dhe publikimin e variatit të sajë në ditët në vijim.

nikka.PNG

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Edhe pak dit vjen projekti jem i radhes “Ani Mori Nuse” edhe pse kete ide me kuptimin e plot te fjales ma ka VJEDH artisti ne fjale @besnik_qaka ku e ka lansu projektin para pak diteve, amo pak ka rensi kjo te une se iden munesh mema vjedh po dhuntin qysh un e boj artin smunesh me pas ti e as kerkush, se kta e kom dhunti prej Zoti...Um vjen mir qe artistat me karriere t’gjate n’skene po inspirohen prej idejave tmija qe i kom veq 1vjet karriere ? Kshtu qe prej sot po i informoj artistat e Estrades Shqiptare qe i kom lshu nzbritje me oferte idejat e mija artistike muzikore ???? STAY TUNED shume shpejt keni mi pa edhe deshmite per kejt kto qe i thash... VERSIONI JEM IS COMING SOON ?

A post shared by NIKKA (@nikka.official) on

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0031778812408447
    array(1) { ["section"]=> string(67) "kenga-me-e-fundit-e-nrg-bang-nje-ide-e-vjedhur-nga-foto-video-77410" }