INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Keni njolla në fytyrë? Përdorni këtë maskë urgjentisht!

Keni njolla në fytyrë? Përdorni këtë maskë urgjentisht!

Publikuar më: 14:23 10-01-2018
Njollat  e errëta në lëkurë dhe mund të shfaqen për shkak të faktorëve të ndryshëm si : shtatzënia, ekspozimi i tepërt i diellit, plakja etj.
Kjo maskë, sipas intv.al  është me përbërës natyralë dhe nuk ka efekte anësore.
 
Përbërësit:
-1 lugë gjelle mjaltë organik
-2 lugë bollgur
-Qumësht
Përgatitja:
Ju duhet të kombinoni të gjithë përbërësit dhe t’i përzjeni  mirë. Para se të aplikoni maskën, duhet të pastroni lëkurën. Lëreni për rreth gjysmë ore. 
Për të marrë rezultatet më të mira, përdorni maskën gjatë natës. Ajo  ka efekte natyrale zbardhëse dhe heq njollat. 
Si t’i parandaloni njollat në fytyrë?
Shmangni ekspozimin ndaj diellit sa më shumë që të jetë e mundur. Gjithashtu, sigurohuni që të mbani kapele dhe syze dielli. Hani më shumë fruta, perime dhe peshk. Pini të paktën  6-8 gota ujë në ditë.
Burimi: My healthy advices

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00091099739074707
    array(1) { ["section"]=> string(59) "keni-njolla-ne-fytyre-perdorni-kete-maske-urgjentisht-47140" }