INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Ky është mjalti më i shtrenjtë në botë. Zbulojeni tani!

Ky është mjalti më i shtrenjtë në botë. Zbulojeni tani!

Publikuar më: 14:58 14-11-2017
Që të kishte një çmim kaq të shtrenjtë për një kilogram mjaltë, këtë nuk na e kishte marrë mendja.
Bëhet fjalë për mjaltin, i cili quhet   “Elvish Honey”. Ai sot njihet si më i shtrenjti në botë dhe kushton rreth 5 mijë euro për kilogram.
Një nga gjërat që e bën më të shtrenjtin  është se ka një shije të veçantë për shkak të mineraleve brenda tij.
Por nuk mbaron me kaq, bletët nuk e prodhojnë mjaltin në koshere, por në shkëmbin e një shpelle të ndodhur në luginën Saricayr, pranë qytetit Artvin, në verilindje të Turqisë. Në momentin e parë që u zbulua ky mjaltë është shitur 48 mijë euro për vetëm 18 kilogramë. 

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00089621543884277
    array(1) { ["section"]=> string(59) "ky-eshte-mjalti-me-i-shtrenjte-ne-bote-zbulojeni-tani-41911" }