INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Legjenda e Chelseat del në pension në fund të këtij sezoni

Legjenda e Chelseat del në pension në fund të këtij sezoni

Publikuar më: 14:20 13-03-2018

Ish ylli i Chelseat, Didier Drogab ka deklaruar se planifikon të pensionohet nga futbolli në fund të sezonit të kategorisë së dytë të futbollit të SHBA United Soccer League.

40 vjecari Drogab gëzon një karrierë të suksesshme ku fillimet e tij i nisi në Francë e më pas u transferua tek Chelsean duke u bërë një nga ikonat e këtij klubi.

Për momentin Drogba është lojtar dhe pronar i Phoenix Rising në USL.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0082430839538574
    array(1) { ["section"]=> string(64) "legjenda-e-chelseat-del-ne-pension-ne-fund-te-ketij-sezoni-52753" }