INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION TECH MED+ SPORTS VIDEOS
Martesa dhe Divorci

Martesa dhe Divorci

Publikuar më: 10:12 15-12-2017

Nga Lira Gjika

Ashtu si jeta nuk do mund të ekzistonte pa vdekjen, ashtu si dita nuk mund të ekzistojë pa natën, edhe martesa nuk do mund të ekzistonte pa alternativën e mundshme të divorcit. Vetëm diçka që mund të prishet mund të ruhet dhe të ndërtohet. Martesa është lidhje e gjallë, që koha ose e ushqen dhe e zhvillon, ose e “than”.

Aty ku përjashtohet divorci, automatikisht është përjashtuar edhe martesa. Një familje, në të cilën lidhja shpirtërore ka shteruar, përbën një burim neurozash dhe sëmundjesh, të cilat, për fat të keq, ndikojnë drejtëpërdrejt tek fëmijët dhe në shëndetin e tyre mendor. 

Me leje të posaçme nga Lira Gjika 

Article Logic
Execution time: 0.00342607498169
array(1) { ["section"]=> string(25) "martesa-dhe-divorci-44947" }