3 përfitime për bukurinë tuaj që i merrni vetëm nga një vaskë me ujë të ngrohtë

Thursday, 07 September 2017 17:36
Muajt e ftohtë po afrojnë, që do të thotë triko leshi, kapuçino të ngrohta dhe miku juaj më I mirë,…

9 ushqime që duhet t'i konsumoni rregullisht për një lëkurë të shndritshme

Thursday, 07 September 2017 17:10
Kur vjen puna tek lëkura e shndritshme dhe e lëmuar, ju jeni vërtet ajo çfarë hani.Për të pastruar të çarat…

Ka disa erëza që ju ndihmojnë të keni një kujtesë të fortë

Wednesday, 06 September 2017 17:42
Sipas studimeve të kryera disa erëza kanë veti shumë të mira për trurin, pasi ndikojnë në një kujtesë shumë të…

Ndryshimet që pëson trupi kur hiqni dorë nga mishi

Tuesday, 05 September 2017 17:42
Së pari, duhet të dini se, mosngrënia e mishit që tregtohet sot, në shumicën e rasteve “i fryrë” artificialisht, sjell…

Ky është hormoni i plakjes, ja si ta luftoni [FOTO]

Tuesday, 05 September 2017 16:48
Marco Sandri dhe Luca Scorrano zbuluan shkaktarin e plakjes. Përkeqësimi i  mitokondrive  që prodhojnë energji për qelizat, është i lidhur…

Shenjat që tregojnë se vuani nga ankthi

Monday, 04 September 2017 15:09
Të gjithë, në përditshmëri vijmë në kontakt me situata që na shkaktojnë ankth. Shumë apo pak ai ndikon negativish në…

Keni pire shume mbremjen e kaluar? Ja këshillat për të marrë veten

Sunday, 03 September 2017 15:22
Për ata që janë dehur, nuk ka gjë më të mirë se sa ilaçet pasi kanë pirë! E kujt nuk…

5 ushqime që ju ndihmojnë në zbardhjen e dhëmbëve

Friday, 01 September 2017 14:46
Kjo mund t’ju habisë por disa fruta dhe perime, madje edhe djathi, ndihmojnë që të keni një buzëqeshje sa më…

Të fiksuara pas kirurgjisë plastike, femrat kërkojnë të "zbukurojnë" vaginën

Friday, 01 September 2017 14:01
Pas buzëve, gjoksit dhe pjesëve të tjera të trupit, tani femrat kanë gjetur një mënyrë tjetër për t’u ribërë duke…

Studim: Ky është orari më i mirë për t'u ushtruar në palestër

Friday, 01 September 2017 13:49
Përgjithësisht kemi dëgjuar se orari më i mirë për të bërë palestër, vrap ose stërvitje është mëngjesi, pasi në orët…

7 ushqimet që do ju rrafshojnë barkun

Thursday, 31 August 2017 15:45
Dëshira për bel më të hollë dhe bark më të rrafshët nuk duhet pasur vetëm për t'u dukur bukur me…

Çokollata e zezë parandalon diabetin? Ja çfarë thotë një studim i ri

Wednesday, 30 August 2017 12:55
Sipas një kërkimi të ri, çokollata mund të parandalojë diabetin. Një përbërës që gjendet në kokrrat e kakaos, i njohur…
radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll