Injeksionet anti-inflamatore ulin rrezikun e sulmeve kardiake

Tuesday, 29 August 2017 14:00
Një studim i fundit ka zbuluar se injeksionet anti-inflamacion mund të ulin rrezikun e sulmeve kardiake dhe mund të frenojë…

4 arsye të rëndësishme pse duhet të përdorni mjaltin për flokët

Tuesday, 29 August 2017 13:32
Industria e kozmetikës sa vjen e ndryshon. Tashmë, më shumë se kurrë, femrat po i kushtojnë vëmendje të veçantë produkteve,…

Nëse konsumoni këtë mëngjes do nuk do keni më bark të shëndoshë. Nxitoni!

Tuesday, 29 August 2017 11:50
Nëse jeni duke u përpjekur që të humbisni sidomos peshë në zonën e barkut, ky është mëngjesi më i mirë…

Të mbijetuarit e kancerit vuajnë nga stresi post-traumatik [VIDEO]

Monday, 28 August 2017 17:08
Pacientët që i mbijetojnë kancerit përballen me një problem shumë të madh. Ekspertët kanë arritur në konkluzionin se ata  vuajnë…

Dhimbje gjatë ciklit menstural? Ja si të qetësoheni

Monday, 28 August 2017 15:47
Dhimbjet e periodave janë diçka që mund të prekin çdo femër. Shumë prej nesh, gjatë kohës që krizat fillojnë, preferojmë…

"Terapia e maceve": ja pse duhet të mbani afër një të tillë

Monday, 28 August 2017 13:50
Drejtori i kompanisë, Hidenobu Fukuda ka vendosur në politikën e tij “macet në zyrë” qysh në vitin 2000 me kërkesë…

Ushqimet që duhet të evitoni në plazh

Sunday, 27 August 2017 10:29
E ku ka më mirë të shkojmë në plazh, por ama duhet të tregojmë edhe pak kujdes, sidomos nën çadër,…

Studimi: "Bakteret e zorrëve mund të shkaktojnë autizëm" [VIDEO]

Friday, 25 August 2017 15:19
Bakteret e zorrëve mund të shkaktojnë autizëm. Në këtë përfundim ka arritur një kërkim shkencor i cili sugjeron se patogjenët…

Dëshironi të dobësoheni? Përdorni sa më shpejt këto 3 erëza!

Thursday, 24 August 2017 13:43
Nëse dëshironi të dobësoheni, ekspertët kanë specifikuar 3 erëzat të cilat do t’iu ndihmojnë të humbisni në peshë.

Përdorimi i vitaminës B në dozave të mëdha rrit rrezikun e prekjes nga kanceri në mushkëri [VIDEO]

Thursday, 24 August 2017 17:30
Edhe pse pretendohet se rrisin energjinë dhe përmirësojnë metabozilmin e njeriut, suplementet e vitaminës B rrisin rrezikun e prekjes nga…

Obeziteti i prindërve mund të jetë i rrezikshëm për fëmijët [VIDEO]

Wednesday, 23 August 2017 16:55
Burrat dhe gratë që janë mbipeshë në 'vitet e tyre të beqarisë' ka mundësi të kenë fëmijë me metabolizëm të…

Testi i syrit mund të zbulojë sëmundjen e Alzaimer 20 vjet para se të shfaqen simptomat [VIDEO]

Tuesday, 22 August 2017 19:00
Kryerja e një testi te sytë mund të bëjë të mundur zbulimin e sëmundjes së Alzaimerit dy dekada përpara se…
radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll