Ja çfarë tregon ngjyra e buzëve për shëndetin tuaj!

Monday, 21 August 2017 22:02
Mjekësia popullore në lindje ka një interpretim interesant të gjendjes shëndetësore sipas ngjyrës së buzëve tuaja. Shikoni në pasqyrë dhe…

Rritet numri i fëmijëve dhe adoleshentëve që preken nga hipertensioni [VIDEO]

Monday, 21 August 2017 17:18
Gjithnjë e më shumë fëmijë dhe adoleshentë po preken nga  një presion anormal i gjakut. Ky është rezultati i një…

Ja çfarë i ndodh trupit tuaj kur puthni dikë për herë të parë

Sunday, 20 August 2017 21:11
Edhe pse puthja e parë mund të jetë bërë  tashmë hi e pluhur në mendjen tuaj , të puthësh dikë…

Mjekët japin alarmin: Celularët po përhapin një sëmundje të re te të rinjtë

Saturday, 19 August 2017 21:39
Shkencëtarët nga Hong Kongu i kanë habitur të gjithë me zbulimin e fundit. Ata thonë se kanë zbuluar një sëmundje…

Ja çfarë duhet të hani në plazh për t'u mbrojtur nga rrezet e diellit

Friday, 11 August 2017 14:22
Mbrojtja ndaj rrezeve të diellit është shumë e rëndësishme gjatë gjithë vitit, por gjatë verës bëhet më kritike. Është e…

7 gabimet që po ju shkatërrojnë dhëmbët, bëni kujdes!

Thursday, 10 August 2017 15:29
Megjithëse jemi të sigurt se si të rritur që jeni, ju tashmë e dini mënyrën e saktë të larjes së…

Me tre kafe në ditë mbani mjekun

Wednesday, 09 August 2017 16:15
 Sipas një studimi të fundit në një kolegj në Londër, thuhet se të paktën tre filxhanë kafe në ditë të…

Pse kur jeni gjatë ciklit menstrual shkoni më shpesh në tualet?

Wednesday, 09 August 2017 15:52
Cikli menstrual është një funksion shumë i rëndësishëm i organizmit femëror. Edhe pse mund t'ju krijojë disa shqetësime në ditët…

Ushqimet që nuk duhet të konsumoni asnjëherë me stomakun bosh

Tuesday, 08 August 2017 17:16
Stomaku reagon në mënyra të ndryshme ndaj ushqimeve të caktuara kur ai është bosh. Disa ushqime të shëndetshme nuk mund…

Uji i kripur i detit ka kaq shumë përfitime për organizmin tonë, zbulojini!

Tuesday, 08 August 2017 14:07
Deti përveç kënaqësisë dhe ndjesisë së lirisë së pakufishme na ofron një sërë përfitimesh shëndetësore. Deti na ofron shumë minerale…

Shenjat që tregojnë se duhet të shkoni me vrap tek dermatologu

Tuesday, 08 August 2017 13:27
Lëkura ndonjëherë mund të jetë shumë kritike, jo vetëm për mirëqënien tonë fizike, por edhe emocionale poashtu. Kujdesi ndaj lëkurës…

Meshkuj, nëse e konsumoni shumë këtë produkt do t’iu kapë depresioni. Kujdes!

Tuesday, 08 August 2017 12:30
Ekspertët kanë treguar se cilat janë ushqimet që meshkujt nuk duhet të konsumojnë, pasi mund t’i sjellin depresion.
radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll