Studim: Këmbët e holla, të dëmshme për shëndetin

Monday, 07 August 2017 18:10
Studimet thonë se këmbët e dobëta mund të rrezikojnë vdekjen deri në 300 për qind. Njerëzit me metabolizëm shumë të…

4 këshilla që femrat duhet të dinë për të brendshmet që zgjedhin

Monday, 07 August 2017 13:06
Kur bëhet fjalë për shopping, shumë femra do të pranonin me kënaqësi të kalonin orë e orë të tëra përpara…

7 produkte që të gjithë i kemi në shtëpi, por janë tepër të dëmshme

Monday, 07 August 2017 13:03
Ne jemi rritur me idenë që shtëpia jonë është një vend i sigurtë. Por studimet e kohëve të fundit kanë…

Ushqimet që duhet të konsumoni në darkë për një bark të sheshtë

Sunday, 06 August 2017 14:22
Ëndrra juaj është që të keni një bark të sheshtë? Një dëshirë që kërkon vetëm tri fjalë kyçe: këmbëngulje, aktivitet…

Pse hidratimi është i rëndësishëm në këto ditë të nxehta

Sunday, 06 August 2017 14:13
Surfing, hiking, plazh…mos harroni të qëndroni të hidratuar gjatë gjithë ditës. Pse hidratimi është i rëndësishëm? Trupat tanë kanë nevojë…

Të apasionuar pas seksit? Zbuloni çfarë ndodh nëse kryeni shumë marrëdhënie seksuale

Friday, 04 August 2017 22:54
Ndoshta jeni në një marrëdhënie krejt të re ose sapo keni bërë një udhëtim me partnerin ose po takoheni pas…

Si të evitoni shtimin në peshë gjatë verës

Friday, 04 August 2017 13:50
Tani që po shijoni pushimet e verës, është akoma më e lehtë të shtoni peshë më shumë se në çdo…

Ushqimet që eliminojnë dhe parandalojnë aknet

Friday, 04 August 2017 13:30
Për një fytyrë të bukur dhe lëkurë të pastër duhet shumë përkujdesje, duke fillur që me mënyrën se si ushqehemi.…

Këto janë ushqimet që duhet të konsumoni për një lëkurë të shndritshme

Thursday, 03 August 2017 16:16
Shprehja “Ju jeni çfarë hani”, është plotësisht e vërtetë. Çdo gjë që ju fusni në organizmin tuaj, reflektohet në një…

Sëmundjet e trashëgueshme të zemrës. Studiuesit redaktojnë me sukses embrionet njerëzore [VIDEO]

Thursday, 03 August 2017 17:36
Shkencëtarët, për herë të parë, kanë çliruar me sukses embrionet nga një pjesë e gabuar e ADN-së që trashëgohen në…

Jeni mërzitur me energjinë negative në shtëpinë tuaj? Shpëtuam, kjo është bima që e largon! [FOTO]

Thursday, 03 August 2017 12:20
 Mendohet se paraardhësit tanë  kanë përdorur një bimë e cila largon negativitetindhe trajton disa sëmundje.

Numër rekord vdekjesh në Amerikë. 11 fëmijë humbën jetën në një javë, nga i nxehti në makinë

Wednesday, 02 August 2017 17:22
Vdekjet e fëmijëve nga qëndrimi te mbyllur brenda në makinat e nxehta arritën numra rekord në korrik.  Gjatë këtij muaji,…
radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll