Nëse nuk i dëgjoni këta tinguj, keni probleme

Tuesday, 01 March 2016 11:17
Në qoftë se mund të dëgjoni tingujt që shfaqen në këtë video, atëherë dëgjimi juaj është normal dhe nuk duhet…

Pini lëng limoni në vend të ilaçeve nëse keni një nga këto 8 probleme

Monday, 29 February 2016 11:51
Lëngu i limonit është i pasur me vlera ushqyese, sidomos flavonoide, të cilat kanë veti antioksiduese shumë të mira. Studime…

Faktorët që ndikojnë në plakjen e parakohshme

Saturday, 27 February 2016 10:39
Jeta është rezultat i një sërë zgjedhjesh që ne bëjmë. Të gjitha shprehitë dhe veset tona luajnë rol të tëndësishëm…

Muskuj barku në 30 sekonda? Ja çfarë po përdorin vajzat…

Friday, 26 February 2016 10:59
Si ta bëni barkun tuaj të duket muskuloz në vetëm 30 sekonda? Nuk bëhet fjalë për ushtrime fizike, por për…

Ja pse na dridhen sytë në mënyrë të pavullnetshme

Thursday, 25 February 2016 10:02
Dridhja e pavullnetshme e qepallës së syrit është një nga gjërat më të çuditshme që ndodh në trupin e njeriut.…

Një milion duhanpirës mund ta kenë këtë sëmundje vdekjeprurëse

Wednesday, 24 February 2016 18:11
Ekspertët e shëndetit janë duke punuar për ngritjen e vetëdijesimit rreth rrezikut të amputimit të sëmundjeve vaskulare, një sëmundje e…

Gjithçka që duhet të dini për ngërçin e muskujve

Tuesday, 23 February 2016 14:29
Ngërçet janë tkurrje të dhimbshme të muskujve dhe për disa njerëz shkaktojnë probleme të mëdha. Pse ndodh kjo? Mungesa e…

Pija që largon toksinat dhe dhjamin brenda 48 orëve

Tuesday, 23 February 2016 10:30
Kur praktikoni detoksinifikimin e trupit dhe pastrimin e tij, çdo që futni të trupin tuaj duhet t’ju furnizojë me ushqyesit…

Ja kura 800 vjeçare, që shëron sëmundjet e zemrës

Monday, 22 February 2016 14:30
Kjo kurë ka provuar se ka efekte pozitive në lehtësimin e atakut kardiak dhe problemet e tjera të zemrës. Përdoret…

Karrota ndihmon në parandalimin e rrudhave

Monday, 22 February 2016 09:35
Karota ndihmon rigjenerimin e lëkurës pasi ndikon në stimulimin e qelizave. Për të përgatitur një maskë të mirë mjafton të…

Pesë minuta mjaftojnë për stomak të rrafshët

Saturday, 20 February 2016 10:23
Stomaku i rrafshët është ëndërr e një numri të madh femrash. Në rutinën tuaj të fitnesit është e nevojshme të…

6 përdorimet e vajit të ullirit

Friday, 19 February 2016 19:12
Ja disa këshilla të dobishme për përdorimin e vajit të ullirit për bukurinë e lëkurës dhe flokëve. 1. Pastrues grimi…
Geek Room

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll