Përpjekjet për të luftuar plakjen. Studiuesit arritën të kthejnë qelizat e vjetra në të reja [VIDEO]

Tuesday, 01 August 2017 17:05
Studiuesit kanë zhvilluar teknologjinë që do të bëjë të mundur ndryshimin në  plakjen e qelizave. Zbulimi u bë rastësisht ndërsa…

Çfarë të bëni kur djersisni shumë gjatë këtyre ditëve të nxehta

Tuesday, 01 August 2017 14:09
Djersitja është mënyra e trupit që t`ju mbajë të freskët gjatë periudhave të ngrohta.  Por se djersitja është edhe e…

Depresioni dhe sëmundjet e zemrës. Problemet e shëndetit mendorë rrisin rrezikun e vdekshmërisë [VIDEO]

Monday, 31 July 2017 14:54
Një studim i ri ka shqyrtuar rrezikun e vdekjes së parakohshme në pacientët që janë diagnostikuar si me depresionin ashtu…

Lëngjet vaginale dhe çfarë nënkuptojnë ngjyrat e tyre

Monday, 31 July 2017 15:14
Ngjyra, era dhe përbërja e lëngjeve vaginale nuk janë asnjëherë të njëllojshme, ato ndryshojnë nga rasti në rast.

Bëni kujdes! Këto janë problemet shëndetësore që shkaktohen nga ajri i kondicionuar

Sunday, 30 July 2017 19:08
Lëngjet e ftohta, kondicionerët, mikrobet e ndryshme që qarkullojnë në këtë periudhë janë këta disa nga shkaktarët e shfaqjes së…

Këto ushqime ju dëmtojnë kujtesën dhe inteligjencën

Sunday, 30 July 2017 17:52
Sipas disa ekspertëve, mungesa e vitaminës b mund të dëmtojë kujtesën. Lexoni se cilat ushqime janë të njohura për dëmtimin…

Droga zhduk instiktin e nënës. Lëndët narkotike ndikojnë në komunikimin me foshnjën [VIDEO]

Friday, 28 July 2017 17:24
Gratë që marrin drogë humbasin instinktin e nënës. Një studim i kryer së fundi në Amerikë tregon se përdorimi i…

Sfungjeri çudibërës. Arrin të shërojë kancerin e pankreasit dhe atë ovarian [VIDEO]

Thursday, 27 July 2017 17:25
Një sfungjer i gjelbër me madhësi të topi golfi i zbuluar më shumë se një dekadë më parë në ujërat…

Fytyra tregon sa të pasur jemi. Lumturia tregon pasuri dhe rang të lartë shoqëror [VIDEO]

Wednesday, 26 July 2017 17:40
A e dini se fytyra e një personi mund të tregoj shumë rreth statusit ekonomik dhe faktit nëse ai është…

Cilat janë 10 ushqimet që ju bëjnë të digjni kalori? Zbulojeni!

Wednesday, 26 July 2017 16:35
Ekzistojnë ushqime të ndryshme që mund të konsumoni çdo ditë në mënyrë që të digjni kalori dhe të bini në…

Nëse sëmureni shpesh, poleni i luleve mund të jetë shpëtimi

Wednesday, 26 July 2017 12:54
Poleni është shumëngjyrësh dhe ka veti të shumta kurative.
radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll