Ja se çfarë i bashkon njerëzit me sy bojëqielli

Tuesday, 24 May 2016 15:30
Nëse keni qenë kureshtarë të dinit pse edhe njerëzit e tjerë kanë sy të kaltër si ju, kjo është për…

Substanca e lumturisë, shkenca mbështet teorinë e Dalai Lamas

Monday, 23 May 2016 11:51
Në librin “Shkathtësia e ngritjes së lumturisë”, Dalai Lama ka shkruar kështu: “Patjetër duhet të mësojmë se si ta duam…

Zbulohet arsyeja përse flasim në gjumë

Monday, 23 May 2016 10:16
Ju ka ndodhur që t’iu kenë thënë që flisni gjatë gjumit ose keni dëgjuar ju të tjerët ta bëjnë këtë…

Parandalohet vërtet kanceri me dieta dhe ushtrime?

Sunday, 22 May 2016 09:00
Një ekip në spitalin e “General Hospital” të Masaçutesit ka studiuar më shumë se 135.000 burra e gra, për të…

Ja si mund të parandalohet kanceri

Saturday, 21 May 2016 16:43
Sipas një kërkimi të shkollës së shëndetit publik në Massachusetts, faktori kryesor i sëmundjeve kancerogjene është mënyra e jetësës. Kanceri…

Krijohet lëkura e padukshme, që do tju bëjë të dukeni të rinj

Friday, 20 May 2016 15:36
Shkencëtarët e Shkollës Mjekësore të Harvadit dhe Institutit të Teknologjisë të Masaçustit kanë arritur të krijojnë një lëkurë të padukshme,…

Këto ushqime në moshë të re, shtojnë rrezikun për t’u prekur nga kanceri

Friday, 20 May 2016 15:23
Adoleshenca është periudha kur të rinjtë hanë në mënyrë të shkujdesur, duke rendur fast food-eve dhe drejt ushqimeve të shpejta.…

Çfarë grupi gjaku preferojnë mushkonjat?

Friday, 20 May 2016 09:31
Keni vënë re që mushkonjat duket se i zgjedhin viktimat e tyre, tek disa tërhiqen më shumë dhe tek disa…

A flini me çorape apo pa to? Nuk mund të besoni se sa shumë zbulon kjo për ju

Thursday, 19 May 2016 12:50
A e keni ditur se çfarë nënkupton nëse preferoni të flini me çorape apo edhe këmbë zbathur? Për ata që…

Limon, kripë dhe piper: Ja për çfarë shërben ky ilaç natyral

Thursday, 19 May 2016 10:12
Është thënë disa herë që sëmundje të caktuara është mirë që të trajtohen dhe t’ju lehtësohen simptomat përmes mënyrave natyrale.…

Ja pse duhet t’i kushtoni vëmendje ushqimit të mëngjesit

Wednesday, 18 May 2016 15:33
Konsumimi i ushqimit në mëngjes është një ndër shërbimet më të mira që ju i bëni trurit dhe trupit tuaj.…

7 ushtrime fantastike për një shpinë të shëndetshme

Wednesday, 18 May 2016 09:28
Për dhimbjet e shpinës nuk ka lojë. Pavarsisht nëse ndokush ka jetë aktive në lëvizshmëri, ose krejtsisht përtacë, secili prej…
radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll