Studimi ri zbulon se kanabis dëmton shikimin

Friday, 09 December 2016 12:53
Studime të mëparshme kanë vërtetuar se kanabis ndihmon pacientët me glaukoma, por kërkimet e fundit vërtetojnë të kundërtën.

Vajza kujdes! Ja çfarë i ndodh fytyrës nëse vendosni makeup në palestër

Friday, 09 December 2016 11:30
Të gjitha e dimë se të harrosh të heqësh tualetin para gjumit është një dëm i madh për lëkurën, por…

Studim: Të sëmurët me kancer duhet të evitojnë çokollatat dhe motivi është ky

Thursday, 08 December 2016 12:12
Çokollatat, biskotat dhe buka janë të dëmshme për personat që vuajnë nga kanceri, por ekspertët kanë zbuluar një përbërës që…

Orët e gjata të dhimbjeve të lindjes mund të reduktohen me këtë metodë

Tuesday, 06 December 2016 13:17
Një metodë e vjetër që daton nga vitet 30’ është zbuluar se redukton kohën e dhimbjeve të lindjes më shumë…

Vetëm 20 gram në ditë nga ky frut i thatë ul rrezikun nga sëmundjet e zemrës dhe kanceri [FOTO]

Monday, 05 December 2016 16:58
Ndodh shpesh  që zgjidhjen ta kemi shumë afër,  por nuk e kemi vënë re edhe për shkak të mungesës së…

Shpjegimi pse pas një diete shëndoshemi sërish

Monday, 05 December 2016 12:19
Ka ardhur ajo periudhë e vitit ku shumë prej nesh e “tepërojnë” me ushqimin, vetëm që të fillojnë të humbin…

Studimi: Si ndikon seksi i rregullt në kujtesën tuaj

Sunday, 04 December 2016 10:55
Ka ardhur koha të hiqni dorë nga lojrat e trurit dhe të fokusoheni këtu.

Efekti magjik i këtij fruti në të sëmurët me kancer mund të jetë zbulimi i shekullit [VIDEO]

Saturday, 03 December 2016 16:26
Në Australi rritet një frut me një potencial të madh. Ai mendohet të kurojë disa tipe kanceresh si ai i…

Nuk do ta besoni çfarë shkakton gjumi i tepërt

Friday, 02 December 2016 21:40
Prestigjiozja “Mirror” ka publikuar një studim i cili ka arritur në përfundimin se nëse flini më shumë se 8 orë…

Zbulohet receta e vjetër që shëron të gjitha sëmundjet

Thursday, 01 December 2016 18:12
Eskpertët kanë gjetur një recetë për të kuruar sëmundjet.

Vera e bardhë rrit ndjeshëm rrezikun e këtij lloj kanceri!

Thursday, 01 December 2016 13:28
Zbulimet e reja janë jo vetëm të papritura, por edhe tronditëse!

Studimi i fundit për zemrën e njeriut ka habitur ekspertët. Zbulojeni tani!

Wednesday, 30 November 2016 16:38
Mesa duket studimet e fundit kanë dalë në një përfundim shumë të rëndësishëm.
Geek Room

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll