Mos flini me sutjena! ja pse

Wednesday, 30 March 2016 10:58
Shumica e grave dhe vajzave që janë në orar të punës, me padurim presin që të shkojnë në shtëpi dhe…

Ja pse nuk duhet të flini pasdite

Wednesday, 30 March 2016 09:55
Një studim i ri ka treguar se fjetja pasdite në kohëzgjatje prej më shumë se 40 minuta rrit rrezikun e…

Këto ushqime nuk duhet t’i konsumoni gjatë kohës që përdorni ilaçe

Tuesday, 29 March 2016 11:29
Disa ushqime mund të ndalojnë efektin e ilaçeve, ose në rastin më të keq mund të kenë efekte anësore të…

Ky është ushqimi që mbron eshtrat

Tuesday, 29 March 2016 10:23
Sipas një studimi të ri një mënyrë për të ruajtur eshtrat tuaja kur të plakeni është përdorimi i vajit të…

Pse nuk duhet marrë asnjëherë në tualet telefoni

Tuesday, 29 March 2016 09:12
Të lexosh një gazetë në intimitetin e tualetit, në qetësi të plotë dhe privatësi, duket tashmë se i përket shekullit…

Ja sa i dobishëm është limoni

Monday, 28 March 2016 18:39
Limoni është burimi kryesor i vitaminës C. Ai mund të përdoret për të trajtuar sëmundje të veçanta, ose për t’ju…

Kërcimi, kura e re për sëmundjet e zemrës

Monday, 28 March 2016 13:59
Kërcimi, është ilaçi i ri për të luftuar hipertensionin. Pikërisht të ndjekësh ritmin dhe të vallëzosh është terapia  kundër sëmundjeve…

“Pija e natës” , që redukton kilet e barkut!

Monday, 28 March 2016 12:43
Dëshironi të humbni yndyrë shpejt, lehtë dhe natyrshëm? Ja një recetë natyrore, tepër efikase që ju vjen në ndihmë në…

Gishtat zbulojnë rrezikun nga sëmundjet

Monday, 28 March 2016 11:29
Njerëzit me gishtin e unazës më të gjatë janë më të prirur ndaj osteartritisit të gjurit dhe gishtave, anoreksisë, autizmit…

Ja çfarë efekti ka dushi i ftohtë në trupin tuaj

Monday, 28 March 2016 09:47
A keni dëgjuar për hidroterapinë? Sipas statistikave nga Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC), mbi 5% e amerikanëve…

Ja pse duhet të dhuroni më shumë përqafime

Friday, 25 March 2016 19:00
Përqafimet ju bëjnë të ndiheni mirë për shumë arsye. Çfarë një doktor nuk mund të bëjë e bën një përfaqim.…

Pistoleta e ngjashme me një smartphone

Friday, 25 March 2016 14:34
Kjo është pistoleta e prezantuar nga “Ideal Conceal” në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e cila kur është e mbyllur…
radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll