Obeziteti, qumështi dhe djathi nuk ju shëndoshin

Saturday, 05 November 2016 08:30
Sipas një studimi kinez, një gotë me qumësht në ditë ul me 16% rrezikun e shtimit të peshës trupore, duke…

I jepni fund bronkitit me këtë përzierje

Friday, 04 November 2016 16:35
Bronkiti është pjesë shqetësuese për të gjithë ne.

Çfarë ju ndodh nëse nuk e konsumoni qumështin e bletëve?

Monday, 31 October 2016 15:21
Nëse nuk konsumoni qumësht blete, mund të keni probleme me shëndetin tuaj, pasi vetitë janë të mrekullushme.

Çfarë thotë shkenca për fëmijët me kokë të madhe? Fakt shumë interesant!

Monday, 31 October 2016 13:39
Prindërit në disa raste shqetësohen për fëmijët e tyre nëse e kanë kokën e madhe.

Thyhet miti që vegjetarianët jetojnë më gjatë. Ja faktorët që ndikojnë

Thursday, 27 October 2016 19:53
Mundësitë tona për një jetesë më të gjatë varen nga konmbinimi i gjeneve tona si dhe nga natyra dhe mënyra…

E pini kafen çdo ditë? Surprizon lajmi më i fundit!

Tuesday, 25 October 2016 11:29
Ju që konsumoni kafen duhet ta lexoni këtë informacion.

Studim: Stresi shkakton kancerin

Sunday, 23 October 2016 08:39
Stresi i vazhdueshëm jo vetëm që mund të jetë duke ua rrënuar shëndetin mendor, por njerëzit me nivele të larta…

Si të mos e përhapni gripin tek anëtarët e tjerë të familjes...

Saturday, 22 October 2016 15:15
Mjafton të sëmuret njëri nga pjesëtarët e famlijes, që gripi të shpërndahet te të gjithë, me radhë. Ka disa mënyra…

Vaji i ullirit i bën shumë keq bebeve

Thursday, 20 October 2016 13:12
Të përdorësh vaj ulliri apo luledielli në lëkurën e një foshnje mund të shkaktojë ekzemë në pjesë të tjera të…

Ky studim zbulon dietën më efektive për rënien nga pesha [FOTO]

Tuesday, 18 October 2016 15:57
Ne mund t’i numërojmë me  gishtat e duarëve dhe këmbëve  të gjitha dietat qesharake kufizuese që gratë kanë duruar përgjatë…

Studimi i ri për kancerin e gjirit është shokues, zbuloni përse

Monday, 17 October 2016 22:01
Për vite me rradhë, gratë janë inkurajuar për të bërë rregullisht vetë-ekzaminimin e gjoksit për të kontrolluar nëse ka ndryshime.…

Duhani i dëmshëm? Ja pse pagjumësia është më e rrezikshme

Saturday, 15 October 2016 17:15
Pagjumësia është një problem shumë i zakonshëm dhe shkakton shumë probleme. Kjo sjell ankth, depresion, irritim, ndjeheni të lodhur, dhe…
Geek Room

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll