Pse duhet të hani mjaltë me hudhër

Monday, 08 February 2016 15:52
Hudhra është një nga bimët më të përdorura në kuzhinat e gjithë botës. Ajo ka një shije të veçantë dhe…

Përmirësojeni performancën e punës suaj për vetëm 2 sekonda

Monday, 08 February 2016 13:54
Qëndrimi juaj ka rëndësi më shumë sesa që mendoni. Në fakt, shumë studime tregojnë se të qëndruarit drejtë apo i…

Për një mendje më të mprehtë!

Monday, 08 February 2016 11:43
Ju shpesh mund të lexoni studime kontradiktore për ushqimin. Psh. Një gotë qumësht në ditë është e mirë për ju,…

10 këshilla për të luftuar gripin dhe virozat

Monday, 08 February 2016 09:40
Gripi dhe virozat sjellin shqetësime tek pjesa më e madhe e njerëzve dhe ju krijojnë probleme gjatë jetës së përditshme. …

Ushqimet që luftojnë depresionin dhe ankthin

Saturday, 06 February 2016 18:42
Depresion dhe ankthi mund të shkaktohen nga shumë faktor duke filluar nga gjenetika deri tek mënyra juaj e jetesës. Edhe…

Ja si të keni bark të sheshtë në vetëm 2 javë

Saturday, 06 February 2016 10:40
Format trupore janë një problem shumë shqetësues për femrat e sidomos pjesa e barkut. As dietat nuk funksionojnë për të…

Të rinj "të thinjur"....Pse shfaqen?

Friday, 05 February 2016 13:23
Edhe pse thinjat janë një prej shënjave të “pleqërisë”, ka shumë raste, që sheh dhe të rinj të thinjur. E…

Telefoni poshtë jastëkut! Ja arsyet se përse duhet ndaluar…

Friday, 05 February 2016 13:12
Mbajtja e telefonit poshtë jastëkut është e rrezikshme për shëndetin. Mjekët japin dhe arsyet se përse duhet të ndaloni këtë…

Masazhi i fytyrës që do ju bëjë 10 vite më të re

Sunday, 31 January 2016 10:42
Duke përdorur teknikën japoneze Tanaka mund të ripërtrijmë fytyrën tuaj për 2 javë, por këtë teknikë duhet bërë çdo ditë…

Dhimbje në kraharor, shenjë për probleme me zemrën

Saturday, 30 January 2016 13:20
Sëmundja e artereve koronare ose sëmundja iskemike e zemrës është forma më e shpeshtë e sëmundjes kardiovaskulare. Në shumicën e…

Kujdes, pastrimi i veshëve kërkon rëndësinë e duhur

Friday, 29 January 2016 13:18
Keni dëgjuar shumë shpesh për shkopinjtë e pambukut, apo edhe ndoshta keni pasur ndjenja të pakëndshme duke iu shndërruar edhe…

Ja çfarë ndodh nëse nuk hani mëngjes

Friday, 29 January 2016 11:01
Vakti kryesor dhe më i rëndësishmi është mëngjesi, jo vetëm për një ditë të mirë, por edhe për një shëndet…
radio TV

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll