Mos punoni shumë... 55 orë punë në javë, ju dëmtojnë zemrën [VIDEO]

Friday, 14 July 2017 16:18
55 orë punë në javë rrisin në mënyrë të konsiderueshme rrezikun e zhvillimit të problemeve serioze të zemrës. Studimi më…

Dielli nuk shkakton gjithmonë tumor, por edhe e kuron atë

Friday, 14 July 2017 15:38
Mund të duket e çuditshme, por disa tumore që shkaktohen nga dielli mund të kurohen pikërisht nëpërmjet diellit dhe këtu…

5 gjëra që mund të mësoni për shëndetin, vetëm duke parë thonjtë

Friday, 14 July 2017 13:50
Ju ndoshta po shpenzoni mjaft kohë në rregullimin dhe formësimin e thonjve tuaj, madje i kushtoni kujdes edhe ngjyrosjes së…

A ndihmon kafja në humbjen në peshë?

Thursday, 13 July 2017 16:09
A mundet të ndihmojë konsumimi i kafes në humbjen në peshë?

7 arsye mahnitëse pse duhet të përdorni më shumë vajin e rigonit

Thursday, 13 July 2017 13:25
Vaji i rigonit prodhohet nga distilimi i luleve dhe i gjetheve të rigonit.

Dëmet nga mungesa e hekurit. I rrit organizmit rrezikun e prekjes nga sëmundjet e zemrës [VIDEO]

Thursday, 13 July 2017 15:25
Mungesa e hekurit mund të rrisë rrezikun e sëmundjeve të zemrës. Ky është rezultati i një studimi të kryer nga…

Pse deti bën mirë për shëndetin?

Wednesday, 12 July 2017 15:31
Plazh, diell, ujë i kripur dhe hapësira të mëdha: deti ësht ëvërtetë një koncentrat të mirash, që i bëjnë mirë…

Pirja e kafesë të zgjat jetën. Ul ndjeshëm rrezikun e vdekshmërisë [VIDEO]

Wednesday, 12 July 2017 17:47
Një studim ku morën pjesë mbi 520,000 njerëz nga 10 vende evropiane, zbuloi se pirja e shumë kafeve mund të…

Kafja bën mirë apo keq për organizmin? Ja çfarë thonë studiuesit

Wednesday, 12 July 2017 12:54
Nuk ka rëndësi nëse e preferoni të nxehtë apo të ftohtë, të zezë ose kafe, shumë njerëz thonë se ata…

Nuk do e besoni efektin e një dushi të ftohtë në metabolizmin tuaj

Wednesday, 12 July 2017 12:04
Dushi me ujë të ftohtë është formë e hidroterapisë, e cila në të kaluarën ka qenë trajtim i njohur mjekësor.

Veshkat e dhuruara nga donatorët. Një në pesë hidhet, nuk përmbush standardet [VIDEO]

Tuesday, 11 July 2017 16:42
Mjekët amerikanë po hedhin veshkat e marra nga donatorët që mund t'i mbajnë njerëzit të gjallë për vite me radhë…

Nëse jeni shtatëzënë, mos konsumoni shumë ëmbëlsira, ja çfare rreziku paraqitet për fëmijen tuaj

Tuesday, 11 July 2017 15:57
Gjatë shtatzënisë gratë kanë kërkesa të larta për ushqime të veçanta ose heqin plotësisht dorë nga disa ushqime të tjera.
radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll