Zbulohet shkaku i vdekjes së rocker-it Chris Cornell, lideri i "Soundgarden"

May 19, 2017

Lajmi për vdekjen e Chris Cornell u bë i ditur më datë 18 herët në mëngjes, por shkaku i vdekjes nuk dihej ende.

Pas autopsisë zyrtarë të Detroit janë shprehur se këngëtari është vetëvrarë . Familjarët janë shumë të shokuar pasi kjo u ka ardhur e papritur.

Këngëtari legjendar dhe anëtari i bendit “Soundgarden” dhe “Audioslave” Chris Cornell, ka ndërruar jetë në moshën 53-vjeçare në Detroit, vetëm disa orë pas koncertit. Zëdhënësi i tij, Brian Bamberi, tha se Cornell ka vdekur mbrëmë në Detroit.

Cornell është fitues i çmimit Grammy. Ai e filloi karrierën në skenën e rokut në Seattle duke formuar grupin Soundgarden. Ai njihej gjithashtu edhe  si një nga miqtë më të mirë të Kurt Cobain.

radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll