Dy shqiptare renditen në Top 10-shen e 100 këngëve më të mira në botë [FOTO]

Aug 04, 2017

Përsëri dy shqiptare lënë pas yje botërore mbrapa...

Dua Lipa dhe Rita po vazhdojnë të arrijnë suksese ndërkombëtare. Dyshja shqiptare është renditur në top dhjetë këngët më të mira në botë të listës, “UK Top 100”.

Dua është renditur në vendin e nëntë me "New Rules", ndersa Rita është në renditur në vendin e dhjetë me "Your Song". Kjo listë është bazuar nga Kompania Zyrtare e Grafikave, bazuar në shkarkimet, shitjen, CD, dhe Audio Streams.

radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll