INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Na vjen keq ta themi, por videon 7 milion klikime Loredana dhe Mozzik e paskan kopjuar kokë e këmbë nga këta super yje botërorë [FOTO]

Na vjen keq ta themi, por videon 7 milion klikime Loredana dhe Mozzik e paskan kopjuar kokë e këmbë nga këta super yje botërorë [FOTO]

Publikuar më: 17:24 05-02-2019

Prej kohësh tashmë po e prisnim një tjetër super bashkëpunim ga Loredana dhe Mozzik. 

Dyshja tregoi sukses të jashtëzakonshëm me bashkëpunimin e tyre të mëparshëm "bonnie and Clyde" dhe tani janë rikthyer me një tjetër çift ikonik, "Romeo and Juliet".

Ndërkohë që ky koncept i çifitt na është dukur mjaft origjinal dhe mund të themi se jemi fiksuar pas këtyre këngëve nuk mund të themi të njëjtën gjë për videoklipin e Mozzik dhe Loredana.

Menjëherë sapo pamë videon na erdhi ndërmend Beyonce dhe Jay Z dhe më pas me një shikim më të detajuar mund të themi se videoja është kopjuar në detaje, si në koncept po ashtu dhe vizualisht, nuk na besoni? Këtu i keni provat. 

Fillimisht ashtu si Beyonce dhe Jay Z, Loredana dhe Mozzik, kanë vendosur të veshin kostumet që janë përhapur kaq shumë këtë vit me ngjyrën pastel, madje Loredana ka vendosur të zgjedhë të njëjtën ngjyrë rozë si Beyonce. 

collage_1.jpg

Gjithashtu Loredana e Mozzik, kanë zgjedhur të njëjtën skenografi për videoklipin, duke përdorur konceptin e muzeut. 

Në disa momente shohim Loredanën me një pikturë të Mozzik pas dhe më pas reperin i cili pas ka një pikturë të Loredanës, me një ngjashmëri që na kujton menjëherë Mona Lizën. 

collage_qrgtrh_qrgtr.jpg

Ashtu si Beyonce dhe Jay Z dhe Lorednaa e Mozzik kanë një trup baleti, ndonëse ndryshimi i vetëm është se këta të fundit kanë vendosur të kenë një trupë baleti me fëmijë. 

collage_wrqrgth.jpg

Platforma e njëjtë e shkallëve. 

collage_3rgteg.jpg

collage.jpg

 

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00661301612854
    array(1) { ["section"]=> string(137) "na-vjen-keq-ta-themi-por-videon-7-milion-klikime-loredana-dhe-mozzik-e-paskan-kopjuar-koke-e-kembe-nga-keta-super-yje-boterore-foto-86229" }