INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kjo video e fortë ju ndërgjegjëson për ngrohjen globale

Kjo video e fortë ju ndërgjegjëson për ngrohjen globale

Publikuar më: 10:38 10-07-2018

Shkencëtarët e Universitetit të New York kane kapur në kamera një moment mjaft ndërgjegjësues në lidhje me ngrohjen globale. Ky moment ka të bëjë me shkëputjen e një Iceberg-u gjigand me madhësinë e Manhatan nga fjordet e Groenlandës.

Levizja e nivelit të detit në atë moment kur Iceberg-u shkëputet është i tmerrshëm dhe mjaft ndërgjegjësues. Njeriu duhet të veprojë shpejt sepse ngrohja globale mund të rrezikojë vetë ekzistancën tonë si specie në të ardhmen.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.001924991607666
    array(1) { ["section"]=> string(45) "ndergjegjesim-per-ngrohjen-globale-vide-64463" }