INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Nëse bëni këto 8 gjëra, do t’ju ndjekë vetëm fati i mirë

Nëse bëni këto 8 gjëra, do t’ju ndjekë vetëm fati i mirë

Publikuar më: 12:45 10-08-2018
Të gjithë mundoheni të këshilloheni për mirë në çdo fushë të jetës.
Sipas intv.al janë disa gjëra që duhet të bëni në jetën tuaj dhe fati i mirë do t’ju ndjekë. Mundohuni të realizoni disa prej tyre si:
1. Në mëngjes lutuni
Çdo mëngjes duhet të falenderoni zotin për ditën që po ju fal. Jini mirënjohës!
2.Jini tolerant ndaj personave që ju mërzisin
Zemërimi dhe xhelozia vijnë nga shpirti i humbur. Mos u ndikoni nga ata,sipas intv.al  vazhdoni rrugën tuaj me mirësi.
3. Mos u mburrni për arritjet tuaja
Ai që është i suksesshëm nuk ka nevojë të mburret, por veprat e tij flasin më shumë, sesa fjalët boshe.
4. Respektoni mikun
Miku i mirë, është një ndër gjërat më të mira që keni në jetë. Respektojeni dhe do ndiheni mirë.
5. Merruni me punët tuaja
Nuk duhet të analizoni jetën e të tjerëve, pasi do bëheni të padobishëm.
6. Respektoni moshën e 3-të
Një shoqëri e mirë dhe e zhvilluar respekton moshën e 3-të. Nëse e bëni këtë gjë, vetëm gjëra të mira do t'ju ndodhin.
7. Respektoni mendimin e tjerëve
Asnjëherë mos e ndërpritni tjetrin kur flet. Jepini të drejtën të shpreh mendimin e tij.
8. Fëmijët janë e ardhmja
Jepni dashuri fëmijëve dhe rritini në mënyrën më të mirë. Ata, sipas intv.al janë e ardhmja e vendit ku jetoni.
Burimi: MSN
Përshtati:Anisa Bega
 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00098299980163574
    array(1) { ["section"]=> string(61) "nese-beni-keto-8-gjera-do-t-ju-ndjeke-vetem-fati-i-mire-68066" }