INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Nëse gjeni këto shenja te vetja, KUJDES! Muajin tjetër mund të pësoni një atak kardiak!

Nëse gjeni këto shenja te vetja, KUJDES! Muajin tjetër mund të pësoni një atak kardiak!

Publikuar më: 22:50 12-07-2018

Trupi e paralajmëron njeriun për sëmundje të ndryshme në forma të çuditshme. E njëjta gjë ndodh edhe për atakun kardiak. Trupi kalon në disa faza për një muaj rresht dhe ne fund të të gjitha fazave, pritet të ndodhë ataku kardiak. 

Informohuni më poshtë dhe bëni një kontrroll mjekësor nëse i gjeni dhe ju këto simptoma te vetja.

-Lodhje.
Preken reth 70% të femrave. Bëhët fjalë për lodhje fizike ashtu si dhe lodhje mendore. Këto të fundit nuk shkaktohen vetëm në punë ose në familje. Këto ndodhin edhe për arsye se trupi juaj nuk po funksionon ashtu siç duhet.

-Dhimbje të abdominaleve.
Këto kanë qënë 50% të arsyes pse bie një atak kardiak.

-Insomia.
Ndryshe pagjumësi. Prek 50% të femrave. Kjo ndodh si rezultat I tensionit apo presionit të gjakut.

-Marrje të ngadalëta të frymës.
Pavarësisht përpjekjeve të tepërta, ju nuk mund të mbusheni dot me frymëmarrje aq sa doni.

-Rrahje të ç'rregullta të zemrës.
Herë të shpeshta e herë të ngadalëta por asnjëherë me rrahje normale./intv.al/

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0033679008483887
    array(1) { ["section"]=> string(90) "nese-gjeni-keto-shenja-te-vetja-kujdes-muajin-tjeter-mund-te-pesoni-nje-atak-kardiak-64865" }