INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Neymar ''thumbohet'' sërish! Ish lojtari i PSG i nxjerr të palarat që askush nuk i kishte dëgjuar më parë!

Neymar ''thumbohet'' sërish! Ish lojtari i PSG i nxjerr të palarat që askush nuk i kishte dëgjuar më parë!

Publikuar më: 12:22 10-08-2018

ishte lojtari më i kritikuar i Botërorit për mënyrën se si ai zhvilloi lojën e tij, duke e lënë në baltë Brazilin.

Ndërkohë i fundit që e ka kritikuar brazilianin ka qenë, Bernard Lama i cili është shpallur kampion bote me Francën në vitin 1998.

“Neymar nuk mund të jetë ylli i vetëm i klubit, sepse është një lojtar pa karizëm. Fjalët e tij nuk kanë rëndësi. Edhe Ibrahimoviç gabonte ndonjëherë, por prezenca e tij dhe forca e personalitetit të tij nxirrnin në pah klubin dhe shokët e skuadrës. Ibrahimoviç ishte diçka tjetër”, ka thënë fillimisht francezi.

“Nuk është rasti i Neymar, sepse ai jeton vetëm për lojën e tij. Faji është gjithashtu i PSG që e ka lejuar të jetojë në flluskën e tij, pa takuar të rinjtë ose duke u përballur me të rinjtë e tjerë duke marrë pjesë në iniciativa. Parisi duhet të dëgjohet. Duhet të jetojë duke u bërë njësh me tifozët edhe përmes kontaktit fizik”.- u shpreh Bernard Lama.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0036418437957764
    array(1) { ["section"]=> string(106) "neymar-thumbohet-serish-ish-lojtari-i-psg-i-nxjerr-te-palarat-qe-askush-nuk-i-kishte-degjuar-me-pare-68062" }