INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Njerëzit me grup gjaku A duhet të ndihen me fat. Zbuloni pse janë më të veçantët!

Njerëzit me grup gjaku A duhet të ndihen me fat. Zbuloni pse janë më të veçantët!

Publikuar më: 10:57 10-08-2018
Do habiteni, sa fakte interesante ka pikërisht për personat që kanë grupin e gjakut A.
Sipas, National Institutes of Health nëse e keni grupin e gjakut A e keni më të lartë nivelin e stresit, në trupin tuaj. Këto persona e kanë 20% më të lartë mundësinë për t’u prekur nga kanceri i stomakut në krahasim me grupet e tjera të gjakut. Gjithashtu, kanë 5% mundësi më të larta për t’u prekur nga sulmi në zemër. 
 
Sipas BBC, njerëzit që kanë grup gjaku A, mund të preken më lehtë nga infeksione të ndryshme .
Përsa i përket karakterit të tyre, sipas intv.al  janë kreativë, të ndjeshëm, të duruar dhe të përgjegjshëm ndaj gjërave që kanë në jetën e tyre. 
Sipas ekspertëve, janë njerëz pozitivë, zemërmirë dhe priren për t’i dhënë suport  njerëzve kur janë në vështirësi.  Intv.al shton se njerëzit me grup gjaku A janë socialë dhe dinë të ruajnë sekretet.
Burimi: MNN
Përshtati: Anisa Bega

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.014152050018311
    array(1) { ["section"]=> string(85) "njerezit-me-grup-gjaku-a-duhet-te-ndihen-me-fat-zbuloni-pse-jane-me-te-vecantet-68045" }