INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Olti Curri thumbon keq ministrin shqiptar: ‘’Do t’i bashkohet stafit të Portokallisë’’, Florjan Binaj i’a kthen me...[FOTO]

Olti Curri thumbon keq ministrin shqiptar: ‘’Do t’i bashkohet stafit të Portokallisë’’, Florjan Binaj i’a kthen me...[FOTO]

Publikuar më: 12:35 10-08-2018

Jo vetëm për raste kur kapet me ngjarjet që përfshijnë Vip-at e showbizz-it, por mesa duket Olti Curri nuk mund ti rezistojë dot faktit që të kontriubojë me opinionin e tij përsa i përket problematikave sociale në vend.

Këtë herë blogeri e ka kapur me ministrin e Financave, Arben Ahmetaj dhe ngjarja ka marë spunto nga një deklaratë e Ahmetaj ku thuhej se do të hapen 38 mijë vende pune dhe do të shtohen 10 mijë biznese të reja.

“Arben Ahmetaj i bashkohet stafit të humoristëve të Portokalli... Humoristi fitoi audicionin me barsaletën: “38 mijë vende të reja pune dhe 10 mijë biznese më shumë...”, shkruan Olti si përshkrim të fotos së postuar në Insastory.

Jo vetëm Olti por edhe aktori Florjan Binaj ka vendosur të ironizojë paksa deklaratën e ministrit duke thënë: “Olto mos na ofendo! Neve na do populli se themi të vërtetën ndryshe nga qeveritarët! Nuk është për Portokalli por për Guinnes Records”.

Të papërmbajtshëm çunat! Kur vjen fjala për tema që nuk ju duken të drejta nuk i kursejnë asnjëherë opinionet e tyre.../intv.al/

11.PNG

 

 

232323.PNG

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0025179386138916
    array(1) { ["section"]=> string(119) "olti-curri-thumbon-keq-ministrin-shqiptar-do-t-i-bashkohet-stafit-te-portokallise-florjan-binaj-i-a-kthen-me-foto-68069" }