INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Pabesia...

Pabesia...

Publikuar më: 13:26 02-07-2018

Kush besoi, e nuk u dogj?

Kush foli, e nuk u shkaterua?

Kush nga pabesia nuk u poq?

Kush nga lotet nuk u pushtua?

Perfekti nuk lindi asnjehere

Jo me mes nesh te krijohej

Askush nuk jetoi dot me nder

E nga njerezit te mos flijohej.

Te hutuar te gjithe vrapojne

Koken mbajne lart perpjete

Nuk e dine ku vijne e ku shkojne

Dhe ne fund e quajne jete.

Shajne e fyejne kedo shohin

Pas shpines se tyre, sigurisht

E kur ne tavoline i njohin

Fjalet me te mira thone pabesisht.

E si te besosh ne njerez?!

Ma thuaj ti, o njeri!

Kur ai te thumbon si grerez

E ne fund te thote "me i miri je ti"?!

Falenderojmë Ida Nurçe për shkrimin e publikuar në intv.al.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0035760402679443
    array(1) { ["section"]=> string(13) "pabesia-63479" }