INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Parashikimi i motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët për sot... Jo diell!

Parashikimi i motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët për sot... Jo diell!

Publikuar më: 08:38 11-02-2019

Parashikimi i motit për ditën e sotme, pritet të jetë me kthjellime dhe vranësira të herë pas herëshme, thuajse në të gjithë vendin, kryesisht në ekstremin Verior.

Shtimi i vranësirave do të vijojë fillimisht përgjatë mbasdites, në rajonin Verior dhe atë Qendror, ku do të gjenerohen reshje të buta.

Sipas Meteoalb, gjatë mbrëmjes dhe natës i gjithë territori i Shqipërisë do të përfshihet nga vranësirat dhe reshje shiu e dëbore.

Era do të fryjë me shpejtësi 45km/h nga drejtimi Jugperëndimorë duke gjeneruar në detë dallgëzim 4 ballë.

Temperaturat e ajrit do të rriten në dy vlerat duke u luhatur nga 1 gradë celsius në mëngjes deri në 17 gradë celcius./intv.al

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0080220699310303
    array(1) { ["section"]=> string(77) "parashikimi-i-motit-ja-cfare-parashikojne-sinoptikanet-per-sot-jo-diell-86656" }