INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Pasi mësuam se cilët janë 22 artistët SHQIPTARË në konkurrim, zbulohet slogani frymëzues i Eurovision 2019 [FOTO]

Pasi mësuam se cilët janë 22 artistët SHQIPTARË në konkurrim, zbulohet slogani frymëzues i Eurovision 2019 [FOTO]

Publikuar më: 00:01 30-10-2018

Eurovizioni i vitit 2019 do të mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Ky qytet do të mirëpresë ngjarjen më të madhe të muzikës për të gjithë Europën.

Por ajo çka dallon këtë vit është slogani shumë frymëzues që ka ky kompeticion ka zgjedhur. “Guxo të ëndërrosh” është motoja e këtij viti në festivalin europian të këngës.

Festivali do mbahet në datat 14, 16 dhe 18 maj, ku me kureshtje pritet të përzgjidhet dhe përfaqësuesi i vendit tonë.

222S.png

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0044801235198975
    array(1) { ["section"]=> string(116) "pasi-mesuam-se-cilet-jane-22-artistet-shqiptare-ne-konkurrim-zbulohet-slogani-frymezues-i-eurovision-2019-foto-77022" }