INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Policia Rrugore shton kontrollet dhe gjobat. Për IN News flet Shefi i Trafikut Interurban Gjoka [VIDEO]

Policia Rrugore shton kontrollet dhe gjobat. Për IN News flet Shefi i Trafikut Interurban Gjoka [VIDEO]

Publikuar më: 14:11 29-06-2018

Rritja e fluksit të lëvizjes së mjeteve në këtë sezon, është shoqëruar me forcimin e masave të qarkullimit dhe ndëshkimit të kundravajtësve. Shefi i Parandalimit dhe Sigusisë së Trafikut Interurban, Taulant Gjoka përmes një interviste për IN News orjeton drejtuesit e mjeteve në lidhje me pikat më të ngarkuara ku shpesh herë qarkullimi i makinave bëhet gati i pamundur. Sipas Taulant Gjokës, inspektimet e bluve në terren kanë vënë para përgjegjësisë shkelësit e rregullave të qarkullimit, të cilët janë ndëshkuar kryesisht me gjoba. Po kështu, masa janë marrë dhe për ata drejtues automjetesh që nuk ju kanë dhënë përparësi këmbësorëve në vizat  e bardha.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0071430206298828
    array(1) { ["section"]=> string(51) "policia-rrugore-shton-kontrollet-dhe-gjobat-n-63216" }