INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Prifti maqedonas kërcënon se do të mbrojë emrin edhe me armë [VIDEO]

Prifti maqedonas kërcënon se do të mbrojë emrin edhe me armë [VIDEO]

Publikuar më: 14:41 14-06-2018

Prifti Stevan Zdravevski ka deklaruar se do të luftojë me gjitha format për të ruajtur emrin Maqedoni në protestën para Kuvendit. “Ne nga kisha kemi lutje, por nëse duhet do të marrim edhe armë në dorë, nuk do rimë duarkryq. Do ta mbrojmë atë që është e jona, që e kemi trashëguar nga të parët tanë që duam t’jua lëmë gjeneratave tona”, ka thënë ai.

Ndërkohë, policia ka arrestuar dhjetë persona mbrëmjen e djeshme, pasi ata kanë sulmuar policët, kanë hedhur shufra hekuri dhe mjete piroteknike dhe raportohet se kanë prishur rendin dhe qetësinë publike. 

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0076470375061035
    array(1) { ["section"]=> string(68) "prifti-maqedonas-kercenon-se-do-te-mbroje-emrin-edhe-me-arme-v-61736" }