INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Prindër kur flisni me fëmijën, flisni me zë të ulët dhe qetë

Prindër kur flisni me fëmijën, flisni me zë të ulët dhe qetë

Publikuar më: 14:35 10-07-2019

Do të ishte mirë ti vendosnit dorën në sup, gjë që i trasmeton shumë qetësi dhe siguri fëmijës. Edhe pse do të jetë e vështirë, pasi zakoni nuk është i lehtë të harrohet, ju prindër, edukatore, mesues, por edhe ne gjyshërit duhet të shmangim atë, që është veprimi i parë dhe i pamenduar, që kryejmë. Duhet të mësojmë të përzgjedhim veprimin e duhur. Do të kërkojë shumë vullnet, po mirë. Ne të gjithë themi se jemi gati të vdesim për fëmijët, por nuk është nevoja të vdesim, thjesht të zgjedhim tonalitetin e zërit, fjalën e duhur dhe kontrollin e zemërimit dhe padurimit, që provojmë dhe nuk dimë ta shpjegojmë pse na ndodh. Fillimi do të jetë i vështirë, por tek e fundit nuk do të na marrë jetën, por do të na e përmirësojë atë. Faleminderit Lira Gjika për shkrimin e publikuar në intv.al

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0032680034637451
    array(1) { ["section"]=> string(65) "prinder-kur-flisni-me-femijen-flisni-me-ze-te-ulet-dhe-qete-98284" }