INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Prodhohet karta memories me hapësirë 1TB. Ja çmimi marramendës

Prodhohet karta memories me hapësirë 1TB. Ja çmimi marramendës

Publikuar më: 17:58 10-01-2019

Prodhimi i parë i SD card  me 1TB nga Lexar ka goditur tregun.

SanDisk tregoi një prototip 1TB SD disa vjet më parë, por produkti përfundimtar kurrë nuk e bëri atë të gatshëm per tregun. Kjo kartë pretendon të lexojë ne  shpejtësi deri në 95MB / s dhe të ngarokje ne shpejtësi 70MB / s, edhe pse vlerësohet vetëm si V30 / U3, e cila garanton performancë të qëndrueshme të shkruar prej 30MB / s.

Instagram Banner

Si gjithmonë, ka një çmim lidhur me këtë zbulim të madh në kapacitet.Ju do të paguani më shumë për një kartë të vetme 1TB se sa për dy karta 512GB. Lexar ka vendosur çmimin në $ 499.99 për këtë model, megjithëse B & H e ka të disponueshme për të porositur në $ 399.99. Kjo është një rritje e konsiderueshme, duke pasur parasysh se shitësi i njëjtë ka kartela të ndryshme 512GB për nën $ 150. Por nëse je një videographer ose krijues  që kërkon të lehtësojë jetën kur merresh me shumë pamjet 4K, lehtësia që ofron kjo SD card mund të jetë e vlefshme.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.015515089035034
    array(1) { ["section"]=> string(67) "prodhohet-karta-memories-me-hapesire-1tb-ja-cmimi-marramendes-84043" }