INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Pse meshkujt preferojnë më shumë brunet se biondet? Këto janë 4 arsyet!

Pse meshkujt preferojnë më shumë brunet se biondet? Këto janë 4 arsyet!

Publikuar më: 14:38 15-05-2019

1-Brunet janë më misterioze

Sipas sondazheve të shumtë, femrat brune janë më të rezervuara në lidhje me gjërat e tyre. Ato japin më pak informacion te të tjerët. Misteri i tërheq meshkujt!

2-Brunet ecin me bukurinë e tyre, si nata

Nëse biondet bëjnë figurë ditën, e kundërta ndodh me brunet. Ato ndriçojnë me sensualitetin e tyre më shumë natën. Biondet janë pranvera dhe vera, ndërsa brunet janë vjeshta e dimri.

3-Shfaqin më shumë personalitet

Femrat brune përcjellin më shumë personalitet në sytë e meshkujve bukuroshë. Një mashkull tërhiqet nga një femër, e cila rrezaton një karakter të fortë.

4-Burrat i konsiderojnë brunet si nënat më të mira për fëmijët e tyre

Ky përfundim del nga një studim i udhëhequr nga Universiteti Augsburg në Minesota, i publikuar në “Journal of Social Psychology”. Mesa duket, për ta brunet janë më të përgjegjshme për familjen.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0032649040222168
    array(1) { ["section"]=> string(75) "pse-meshkujt-preferojne-me-shume-brunet-se-biondet-keto-jane-4-arsyet-93866" }