INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Samsung rrit në detyrë Bixby. Ja pse Galaxy Home është rivali i Alexa dhe Google Home [Video]

Samsung rrit në detyrë Bixby. Ja pse Galaxy Home është rivali i Alexa dhe Google Home [Video]

Publikuar më: 19:57 09-08-2018

Samsung pati një konferencë të lavdishme. Përveç Note 9 pati mjaft gjëra interesante ku ndër to ishte dhe Bixby Speaker ose Galaxy home siç quhet zyrtarisht.

Kompania deklaroi që ka gati një device që do të nisë që të hyjë në treg në muajt në vijim. Nuk u fol për çmimin, por Samsung premtoi që do të kemi të bëjmë me një smarthome speaker që do të jetë i aftë për të krijuar një cilësi më optimale zëri se rivalët.

Instagram Banner

Mbetet e paqartë se sa do të përmirësohet Bixby dhe se sa do të kushtojë pajisja. Samsung tha që ata do të konkurojnë këdo në industri dhe Alexa($100), Gooogle Home($120) dhe Apple Homepod($330) janë të vetmit. Sidoqoftë pa një Bixby të përmirësuar dështimi është i garantuar.

-------------------------------------

MEQË JE KËTU

IN Smart të fton të na bashkohesh në grupin privat të Facebook ku mund të diskutojmë risitë e teknologjisë, problemet që ti mund të kesh me smartphone tënd dhe të njihemi me njëri-tjetrin në komunitetin më të madh dedikuar të apasionuarve pas teknologjisë.

 
Te cmendurit pas teknologjise - insmart.al
Facebook Group · 50 members
Join Group
Nje grup privat vetem per te cmendurit pas teknologjise! Bashkohu me ne ne grup, behu pjese e bisedave dhe nda informacione rreth tech, apps, mobile, ...
 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0023889541625977
    array(1) { ["section"]=> string(96) "samsung-rrit-ne-detyre-bixby-ja-pse-galaxy-home-eshte-rivali-i-alexa-dhe-google-home-video-68017" }