INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Shans i dytë për maturantët! Publikohen datat për plotësimin e formularit A1

Shans i dytë për maturantët! Publikohen datat për plotësimin e formularit A1

Publikuar më: 09:33 15-04-2019

E pak kohë ju ka mbetur maturantëve për të nisur provimet dhe të shkëputen nga gjimnazet. Po shumë nga ta që nuk kanë mundur dot të plotësojnë në kohë formularin A1 do të kenë një shans të dytë. Ministira e Arsimit ka njoftuar rihapjen e aplikimeve në fund të muajit maj.
Maturantët do të kenë 5 ditë në dispozicion, nga data 27 maj deri në datën 31 maj, për të plotësuar formularin.
Aplikimet edhe këtë vit do të bëhen në rrugë elektronike në ambientet e shkollës.
Sipas njoftimit të shpëndarë të gjithë maturantët, që nuk kanë aplikuar në formularin A1/A1Z në portalin Matura Shtetërore 2019, do të nisin aplikim në datë 27 maj nga ora 9 deri në 16 dhe janë vënë 5 ditë në dispozicio.
Një tjetër risi e këtij viti është se në teza do të ketë një numër më të madh pyetjesh. Provimet do të nisin në 7 qeshor dhe do të përfundojnë në 22 qershor.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0078380107879639
    array(1) { ["section"]=> string(81) "shans-i-dyte-per-maturantet-publikohen-datat-per-plotesimin-e-formularit-a1-91438" }