INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Shfaqen UFO-t në Rusi? [VIDEO]

Shfaqen UFO-t në Rusi? [VIDEO]

Publikuar më: 17:28 27-10-2017

Rusia është përfshirë në një sërë debatesh mbi faktin nese objektet qe janë shfaqur mbrëmjen e djeshme duke ndriçuar qiellin jane apo jo UFO.

Ka mjaftuar veç kjo që mediat sociale të bombardohen nga mesazhet dhe aludimet se "te huajt" kanë ardhur në tok duke sjellë dhe kështu dhe një valë frike tek qytetarët e Rusisë

Megjithatë sipas mediave vendase ky fenomen i veçantë është shkaktuar një raketë e lëshuar nga Vladimir Puti.

Lajmin e ka konfirmuar dhe ministri i mbrojtjes, i cili ka qetësuar njerëzit duke thënë se drita e shfaqur në qiell nuk ka të bëj me UFO, por nga testimet e raketave që u zhvilluan një natë më parë 550 milje në veri të Moskës .

Kjo nuk është hera e parë që drita të tilla shfaqen në qiell, dhe në dhjetor të 2009 një dritë mahnitëse u pa mbi Norvegjinë e cila u shkaktua nga një provë e dështuar e raketave ruse.

 

 

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0021638870239258
    array(1) { ["section"]=> string(33) "shfaqen-ufo-t-ne-rusi-video-40200" }