Merr fund lidhja, Damiano sulmon Donjetën dhe i kërkon falje Armelës [FOTO]

May 17, 2017

Damiano dhe Armela ashtu si jashtë edhe brenda Big Brother 9, janë një nga çiftet më të dashur dhe më të komentuar. Ashtu siç e tregoi vetë Damiano, ata vendosën që të rinisnin lidhjen e tyre nga zero jashtë shtëpisë së BB9, por mesa duket zgjati shumë pak.

Një status i Damianos në llogarinë personale në Instagram ka sqaruar se ata nuk janë më bashkë dhe nuk mund të qëndrojnë me njëri-tjetrin vetëm për hir të mbështetësve pasi siç thotë ish-banori, ata janë po aq të thjeshtë sa fansat, prej mishi e gjaku. Ai i ka kërkuar falje Armelës, të cilën sipas tij e ka lënduar, dhe ka sulmuar drejtpërdrejt Donjetën.

Ja statusi i plotë i Damianos:

“BB9 mbaroj. Por ndiej detyrim moral qe te sqarohem me te gjithe mbeshtetsit e mi. Ata qe me kane pare qe nga hyrja dhe deri me sot.

E para puna me Donjeten. Sic e dini une me Donjeten kemi pas miqesi deri ne fillim. Jam munduar ta mbroj ne cdo situat ne shtepi qofte tek single-at apo dhe tek çift. Donjeta u largua, dhe une u rifuta ne shtepi. Dhe gjeja e pare qe ben Donjeta sulmon mua ne media. Une bashke me Armelen çift. Ishte dhe nje Liridon qe donte te ishte me Armelen , por qe fatkeqsisht nuk mundi te shkonte me tej. Te zgjidhja te dilja jashte per hir te Liridonit apo te vazhdoja me Melen ? Sigurisht me Melen. Dola nga shtepia. Pavaresisht cdo gjeje une hedh nje foto duke i treguar respekt Donjetes , dhe ajo shkon dhe prap ofendon. Ok , parap shkoje ne Prishtin e takoj, cdo gje okay aty. Sa kthem ne Tirane , motra e Donjetes hedh nje video, ku Armela ofendohet rende dhe jo vetem Armela dhe familja e saj, por nje komunitet i tere. Perse ? Per vemendje ? To loë. Une e di perse , dhe me vjen keq qe e moren per dobesi miresine time per te qetsuar gjendjen. A valle eshte e nevojshme?

E dyta. Armela me te drejten e saj apsolute u merzit me mua dhe jam shume dakort. Jam dakort sepse dikush perdori miresine time dhe ate te Armeles per te qene ne vemendje. Ne fatkeqsisht nuk jemi bashk. E gjithe situata coj ne ket drejtim. Dhe njeriu me i pafajshem eshte Armela. Une e lendova nga miresia ime per te reegualluar situaten, duke mos hedhur posht as shoqerine as Melen, por ja qe nuk perfundoj ashtu. Nese vertet na keni mbeshtetur qe fillim, bejeni dhe tani, si me Armelen dhe me mua. Nuk dua qe gjithe kjo "zhurem" te coj ne perçarje. Joo , neve si bashk dhe te ndar ju duam pafund. Por smund te jemi bashk per hir te mbeshtesve. Na besoni jemi Po aq te thjesht sa ju, me mish edhe gjak. Une dhe Armela do e mbeshtesim njeri tjetrin ne cdo moment qe kemi nevoj. Dhe me kete status une i kerkoj falje publikisht , qe per te rregulluar situaten , e lendova kur dikush perfitoj nga kjo.”

radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll