Këngëtari shqiptar i bashkohet në skenë legjendës së muzikës Lionel Richie! [FOTO]

Jul 17, 2017

Ai është një nga këngëtaret e rinj më të talentuar shqiptarë dhe po i ngjit shpejt shkallët e karrierës.

Bëhet fjalë për Albert Stanaj, i cili sa vjen e po bëhet më i njohur në skenën botërore të muzikës. Aq sa është ftuar që të jetë performojë në koncertin e legjendës së muzikës, Lionel Richie, më datë 19 korrik. Ky është një hap shumë i madh në karrierën e re, por të suksesshme të këngëtarit të talentuar. Kjo nuk është hera e parë që ai ftohet të performojë në koncerte përkrah artistëve të njohur, por Richie është një stad komplet tjetër i muzikës. Së fundmi ai ka publikuar këngën e tij “Romantic”, e cila është pritur shumë mirë nga publiku dhe është dëgjuar shumë.

stanajbert.jpg

radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll