Aktorja e njohur “Teresa” ndjek këtë shqiptare në Instagram [FOTO]

Aug 21, 2017

Angelique Boyer e njohur si “Teresa” ndjek këtë shqiptare në Instagram…

Angelique Boyer është një ndër aktoret më të mira meksikane. Ajo është me origjinë nga Franca, babai i saj është francez ndërsa e ema meksinane, e cila ndërroi jetë pak kohë më parë. Por Angelique në moshën 2 vjeçare  u zhvendos me familjen në Meksikë dhe atje u rrit. Ajo sot është një ndër aktoret më të suksesshme në Meksikë dhe me rolin si “Teresa” ajo triumfoi duke marre çmimin si “Aktorja më e mirë” në “TVyNovelas Awards” gjithashtu edhe me si aktorja më e mirë protagoniste këtë vit. Por shihet se edhe ajo njeh një shqiptare dhe është fanse e saj, bëhet fjalë për këngëtaren shqiptare me famë botërore, Dua Lipan. intv.al tregon me foton më poshtë se Angelique Boyer apo “Teresa” e njohur për shqiptarët ndjek bukuroshen shqiptare, Dua Lipan./intv.al/  

angelique1dua.jpg

radio TV

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll