INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Shuhet nga jeta legjenda e futbollit shqiptar! Dukagjin Lipa i prekur: Ishte ZOT futbolli … [FOTO]

Shuhet nga jeta legjenda e futbollit shqiptar! Dukagjin Lipa i prekur: Ishte ZOT futbolli … [FOTO]

Publikuar më: 22:11 09-06-2018

Mëngjesin e sotëm u dha lajmi i hidhur se nje ndër legjendat e futbollit shqiptare u nda nga jeta.
Vdekja e papritur e e kryetarit të FFK-së, Fadil Vokrri ka tronditur opinionin e gjerë dhe reagimet nga personazhe që e kanë dashur kanë qenë të shumta. Një ndër ta edhe Dukagjin Lipa, babai i ylli shqiptare me famë botërorë, Dua Lpa-s. Ai e cilëson Vokrrin si një “Zot futbolli”, nëpërmjet një statusi në Instagram ku shpreh dhimbjen që ndjen.

“Ai ishte zot i futbollit kur isha fëmijë. Prehu në paqe Fadil Vokrri. Legjenda jonë kombëtare. Stadiumi i Futbollit i Prishtinës me krenari do të mbajë emrin tuaj”, ka shkruar Dukagjin në Instagram.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0070710182189941
    array(1) { ["section"]=> string(98) "shuhet-nga-jeta-legjenda-e-futbollit-shqiptar-dukagjin-lipa-i-prekur-ishte-zot-futbolli-foto-61219" }